Zupy to zdrowy i pożywny sposób na uzupełnienie płynów w organizmie, a także na pobudzenie apetytu. Zupy są szczególnie mile widziane jesienią i zimą, kiedy za oknem szaro i zimno.
Na pewno fajnie by było, gdybyś mógł mieć świeżą domową zupę zawsze pod ręką. Pakowanie próżniowe zupy pozwala na zachowanie świeżości, dzięki czemu możesz mieć zdrowy, rozgrzewający posiłek gotowy w zaledwie kilka chwil.
Pakowanie próżniowe płynów, a zwłaszcza zupy jest trudne, ale jak najbardziej możliwe. Więc, jak zamknąć próżniowo zupę? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pozwolą zachować smak, teksturę a przede wszystkim świeżość zapakowanej próżniowo zupy.
Czy zupę można zapakować próżniowo?
Zupa jest jednym z tych płynów, które często są robione w dużych ilościach. Tradycyjne metody przechowywania to najczęściej umieszczenie zupy w pojemniku i schowanie je do lodówki. Zamrożenie jest kolejnym sposobem, jednak może on spowodować powstanie oparzeliny zamrażalniczej, która może w znaczący sposób zmienić smak i teksturę zupy w czasie jej odgrzewania.
Pakowanie próżniowe pozwoli zachować świeżość i pyszny smak przygotowanego posiłku.
Jak próżniowo zapakować zupę?
Błąd, który jest najczęściej popełniany, to pakowanie zupy, kiedy jest wciąż płynna. Może to spowodować niezły bałagan w kuchni! Poniżej przedstawiamy sposób, który zapewni świeżość zupy i bezpieczne zapakowanie jej próżniowo:
Najpierw zamróź!
Zapakuj zupę we wcześniej przygotowany woreczek i wykonaj zgrzew. Nie odsysaj powietrza! Włóż ją w woreczku do zamrażalnika.
Następnie uszczelnij!
Odetnij zgrzew w woreczku z zamrożoną zupą. Teraz możesz w bezpieczny sposób odessać powietrze, bez obaw, że w kuchni powstanie bałagan.
Korzyści z próżniowego pakowania zup i innych płynów
Pakowanie próżniowe jest jedną z bardziej skutecznych sposobów na przechowywanie zup. Dodatkowe zalety tej metody to:
Porady i triki dotyczące pakowania próżniowego oraz ciekawe przepisy na dania i marynaty.